- PuMPuRS
- Atbalsts skolotājiem attālinātās mācīšanas radīto izaicinājumu pārvarēšanā
- EKO skola
- Skolas soma 2020
- Skolas soma 2021
- Skolas soma 2022./2023.
- Atbalsts komp.attīstībai
- Skolēnu parlaments
- eTwinning
- eTwinning Sertifikāts
- Mediji vieno un šķir
- EURONET 50/50
- Nordplus
- Erasmus + Mācies zaļāk
- "Solis tuvāk nākotnes skolai"
- "Ļauj dzīvot, es dzīvošu, un pasaule dzīvos"
- Erasmus + Skolotāji māc.līderi
- Eratosthenes eksperiments
- Eiropas jaunieši mācīšanās procesā
- Comenius Sky unites us
Jaunas zināšanas par dabas parādībām starptautiskā vidē.
Projekta nosaukums: Sky unites us (Debesis mūs vieno)
Programma: ES Mūžizglītības programma, „Comenius” apakšprogramma
Projekta koordinators: Pumpuru vidusskola, vadītājs Mārtiņš Gulbis
Projekta finansējums: 21 000,00 EUR
Projekta īstenošanas laiks: no 2012.gada 1.augusta līdz 2014.gada 31.jūlijam.
Ar projektā paveikto var iepazīties nospiežot uz zemāk redzamās saites
Pumpuru vidusskolas skolēni ar Comenius programmas atbalstu īsteno projektu „Debesis mūs vieno”
No 2013.gada 2.līdz 11.februārim Pumpuru vidusskolas divdesmit 10.-11.klašu skolēni un 4 skolotāji – fizikas un astronomijas skolotāja Ausma Bruņeniece, fizikas skolotājs Mārtiņš Gulbis, dabaszinību skolotāja Aija Liģere un latviešu valodas skolotāja Agrita Brūna ar Comenius programmas atbalstu devās uz Somiju, lai projekta „Sky units us” ietvaros vērotu ziemeļblāzmu un citas optiskās dabas parādības, kā arī apmeklētu Sodankulas Arktisko centru un ievērojamas vietas Helsinkos. Projekta turpinājums būs š.g. oktobrī, kad Toholampi vidusskolas skolēni un skolotāji apciemos pumpurniekus, lai iepazītu zinātnes centrus Latvijā un kopīgi turpinātu projekta uzdevumu realizēšanu. Comenius programma deva atbalstu šim projektam, lai sekmētu skolēnus iegūt pamatprasmes un kompetences, kas vajadzīgas viņu personiskajai attīstībai, nodarbinātībai nākotnē un aktīvam Eiropas pilsoniskumam. Kā arī, lai pilnveidotu jauniešu un pedagoģisko darbinieku zināšanas un izpratni par Eiropas kultūru, vērtībām un valodu daudzveidību.
Agrā rīta stundā, pametot Latviju ar savu autobusu, devāmies uz Tallinu, no kurienes ar prāmi Silja Line vēlā pēcpusdienā sasniedzām Helsinkus. Tur apskatījām Svētā Nikolaja katedrāli, kā arī slavenā somu komponista Sibeliusa (1865 – 1957) pieminekli. Nakts tika pavadīta Stadion hostelī, kas celts 1952. gadā Olimpisko spēļu norisei. Tālāk ceļš veda uz Tamperi, lai apmeklētu Tamperes Akmens muzeju (Tampereen Kivimuseo), kur apskatījām ne tikai dažādus minerālus, bet arī pārakmeņojušos koku stumbrus. Pievakarē ieradāmies Toholampi. Pumpuru vidusskolu un Toholampi vidusskolu kopš 1987.gada vieno sena draudzība. Arī šī projekta ietvaros skolēni savstarpēji sadraudzējās, jo kā savējie tika uzņemti somu ģimenēs. Dažas dienas pavadot un iepazīstoties ar Toholampi draugiem un nelielo pilsētiņu, dziedot dziesmas un veldzējoties somu viesmīlībā, izbaudot Latvijai tik netipisko, sniegiem bagāto ziemu, sniega motociklus, berlinerus (virtulītis ar ievārījumu), nostāstus par Toholampi vilkiem un citas izklaides, sagaidījām vienu no svarīgākiem šī brauciena pasākumiem. 5.februārī Toholampi vidusskolā ieradās halo fotogrāfs Marko Mikkila, kurš stāstīja par halo efektu, ziemeļblāzmu un citām interesantām dabas parādībām un to fotografēšanu. Bija iespēja arī pašiem pamēģināt fotografēt halo. Piektajā dienā kopā ar Toholampi skolēnu grupu un skolotājiem Kaiju Soini un Juhani Ahonenu devāmies uz Sodankulu, šķērsojot 66.paralēli jeb Arktisko loku, apskatot Ziemassvētku vecīša pilsētiņu, gūstot neaprakstāmas emocijas, jo daudzi Lapzemē bija pirmo reizi. Mūsu galvenais ceļojuma mērķis bija Sodankulas Arktiskais centrs, kur Jyrki Manninen, Sodankulas Ģeofizikas observatorijas profesors, dienas garumā stāstīja par ziemeļblāzmu kā optisko dabas parādību. Uzzinājām daudz interesanta, kā arī piedalījāmies meteoroloģiskās zondes palaišanas brīdī. Vērojām milzīgas radioantenas, kura būvēta 1991.gadā, pagriešanu signālu uztveršanai. Profesora paredzējums - tuvākajās dienās ziemeļblāzmu neredzēt - nespēj satricināt mūsu ticību brīnumam. Un divas naktis tiek pavadītas Sattasvaras viesu mājā Sodankyla, baudot laša piena zupu un ziemeļbrieža gaļu, somu pirti un naksnīgās pastaigas, vērojot debesis un veicot pirmos praktiskos novērojumus -25 grādu salā.
Izbaudot Luosto kalna viesmīlību, izbaudām kalnu slēpošanas, snovbordu un ragaviņbraucēju prieku, atgriežamies Toholompi, lai nākamajā dienā kopīgā noslēguma konferencē sniegtu izvērtējumu. Konferencē katra darba grupa (zinātnieki, žurnālisti, reportieri, fotogrāfi, IT speciālisti) prezentēja paveiktos darbus, sniedza ieskatu turpmākajai darbībai, kā arī vienojās kopīgai draudzības spēlei. 10. februārī rīta agrumā, nespēdami slēpt emocijas, pametām Toholampi draugus, lai dotos mājup, pārdomātu piedzīvoto un izvērtētu ieguvumus.
Atpakaļceļā Helsinkos apmeklējām Tempelaukio klinšu baznīcu un vēl reizi nododamies zinātnes brīnumiem AHHAA centrā Tallinā, izbaudot 4D.
Atskatoties uz paveikto, secinām, ka esam ieguvuši bagātīgu pieredzi, esam sadraudzējušies ar Toholampi vidusskolas skolēniem, iepazinuši somu kultūru, uzlabojuši prasmes darbā ar foto un video tehniku, kā arī guvuši pirmās iemaņas žurnālistikā. Īpašs paldies mūsu autobusa šoferim Raimondam Cālītim, kas ne tikai prasmīgi vadīja autobusu pa sniegainajiem Somijas ceļiem vairāku tūkstošu kilometru garumā, bet arī kļuva par mūsu projekta dalībnieku, kopīgi izbaudot ziemu aiz polārā loka. Ceļojums ir galā! Esam priecīgi par atgriešanos un gandarīti par iegūto. Ak, jā, mūsu mērķis – ziemeļblāzma! Tāpēc jau tas ir sapnis, ka liek mums sapņot un pēc tā tiekties. Ar cerību par sapņa piepildīšanos atvadāmies! Līdz citai reizei, jau rudenī!
Rakstu sagatavoja projekta žurnālistes Alīna, Annija-Una, Anete un skolotāja Agrita Brūna.