- 10 jaunākie ieraksti
- Pumpuru vidusskolas Facebook konts
- Skolas MOTO
- Skolas Vērtības
- Skolas darba plāns
- Skolas iekšējās kārtība noteikumi
- Skolas ēdienkarte
- Skolas pašnovērtējums 2020/2021
- Skolas pašnovērtējums 2021/2022
- Skolas pašnovērtējums 2022/2023
- Skolas attīstības plāns līdz 2029.gadam
- Skolas himnas ieraksts
- Jaunumu arhīvs
Šogad Pumpuru vidusskolai ir piešķirts eTwining skolas statuss. Lai kļūtu par “eTwinning Skolu” vērtēta tiek skolotāju aktivitāte ne tikai eTwinning projektos un pašā kopienā, bet arī skolas sagatavotība interneta drošības jautājumos, digitālās pratības veicināšanā, kā arī pedagogu profesionālā pilnveide attiecīgajās jomās un skolotāju sadarbība.
2020.gada 3. janvārī Pumpuru vidusskolā mūsu skolotājiem tiek organizēti eTwinning kursi. Jau šobrīd, vairāki skolotāji, ir ne tikai reģistrējušies šajā vietnē, bet arī veiksmīgi īsteno eTwining projektus.
Kas tad īsti ir eTwinning?
eTwinning darbības sākums ir datējams ar 2005. gadu, kā galvenā Eiropas Komisijas eMācību Programmas aktivitāte. Kopš 2014. gada eTwinning ir integrēts Eiropas Savienības izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta programmā Erasmus+.
Šobrīd, eTwinning mācību kopienā kopumā ir iesaistījušies 745.345 skolotāji, 202.048 skolas un tikuši īstenoti 98.471 projekti.
eTwinning galvenais mērķis ir veicināt sadarbību starp skolām Eiropā ar informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) palīdzību, starp skolotājiem, skolēniem, skolām, vecākiem un vietējo varu. eTwinning skolotāji strādā kopā un organizē aktivitātes saviem skolēniem. Tie aktīvi darbojas, mijiedarbojas, veic izpēti, pieņem lēmumus, ciena viens otru un apgūst 21. gadsimta iemaņas. eTwinning projektos savu ieguldījumu veic ikviens komandas dalībnieks.
Kāds ir pedagoga ieguvums pievienojoties eTwinning?
Pirmkārt, tā ir lieliska iespēja piedalīties kādā starptautiskā projektā – gūt ieskatu kā mācību process notiek citās valstīs. Reizēm šķērslis dalībai starptautiskā projektā ir svešvalodas zināšanas. eTwinning vietnē ir iespēja izvēlēties komunikācijas valodu, tai skaitā, krievu valodu.
Kā arī, tā ir iespēja praktizēt starppriekšmetu saiti, sadarbojoties ar dažādu priekšmetu skolotājiem projekta ietvaros.
Otrkārt, eTwinning vidē skolotāji var īstenot profesionālās pilnveides iespējas. Tiešsaistes apmācības ir īsi un intensīvi kursi, kurus vada desmitiem dažādu jomu eksperti. Tajos skolotāji tiek iepazīstināti ar tematu, tiek stimulēta ideju radīšana un skolotāju prasmju pilnveidošana. Ikviens var mācīties no saviem kolēģiem un atklāt jaunus mācību materiālus eTwinning īpašajos pasākumos, profesionālās attīstības semināros, kā arī tematiskajās un ikgadējās konferencēs.
Parasti tiešsaistes apmācībai nepieciešams veltīt 4-6 stundas. Tiešsaistes semināri ir stundu ilgas tiešraides videosesijas, kurās skolotājām ir iespēja mācīties, sarunāties un apspriest dažādus tematus.
Treškārt, Tā ir ne tikai laba pieredze skolniekiem – šī aktivitāte lieliski dažādo mācību procesu. Šajos projektos arī skolēni var aktīvi darboties eTwinning platformā TwinSpace. TwinSpace 1 platformā skolotājs var ielūgt arī skolēnus, lai tiktos un sadarbotos ar vienaudžiem no partnerskolās.
/-Īsumā sakot, eTwinning tā ir iespēja satikt kolēģus ar līdzīgām interesēm, veidot projektus, dalīties ar idejām, mācīties un attīstīties! Tā ir iespēja paplašināt apvāršņu atrodoties klasē!
Vizuālās mākslas skolotāja – Inese Staškeviča
* izmantoti materiāli no www.eTwinning.net